Начало Новини Новини WORLD POOOL MASTERS
WORLD POOOL MASTERS
Четвъртък, 11 Октомври 2012 11:35

skowerski001От 5-ти до 7-ми октомври в Киелце (Полша) се проведе поредното издание на World Pool Masters. В турнира участваха 16-те най-добри играчи от цял ​​свят, между които шест световни шампиони. Общият награден фонд беше $ 66000. На финала се срещнаха двама състезатели от Полша.

Победител стана Karol Skowerski, който надделя над Mateusz Śniegocki с 8-6. Освен купата Сковерски получи и $ 20,000.

По пътя до финала той победи последователно:

Shane Van Boening - USA, (8:2) - първи кръг

Tony Drago - Malta, (8-3) - втори кръг

Nick van den Berg - Holland, (8-6) - полуфинал

Още двама състезатели от Полша се бориха в турнира. На пето място приключи участието си Wojciech Szewczyk (спечелвайки $ 2,500), а девети стана Radoslaw Babica (с награда $ 2,000). Полските състезатели прибраха $ 34,500 от общ­ия награден фонд и потвърдиха, че са фактор в световния билярд.

Домакините получи похвали за отличната организация, която успя да изненада всички посетители. Състезанието беше излъчвано в 18 страни на три континента.