Начало Новини Новини УНИКАЛНО ПРЕДСТАВЯНЕ НА ЮНОШЕСКИЯ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО
УНИКАЛНО ПРЕДСТАВЯНЕ НА ЮНОШЕСКИЯ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО
Петък, 09 Август 2013 17:11

Спасиян Спасов направи дълго очаквания пробив при юношите за първи медал!

Мартин Тодоров имаше шанса да вземе медал!

Антон Златев отстрани Европейски шампион!

5-то място за отбора на България, която загуби в директните елиминации с 2:1 от Финландия - бъдещият шампион в отборното първенство!

2013_ec_01Националите до 18 години Антон Златев, Мартин Тодоров, Спасиян Спасов и до 16 години Бен Дваш, Виктор Игнатов и Николай Желев представиха България на Европейското първенство за юноши, което се проведе от 25 юли до 3 август в пет звездния хотел Радон Плаза в Сараево - Босна и Херцеговина. С отборът бяха председателят на федерацията Иван Каменарски и треньорът на юношеската школа на Клуб БСД – Людмил Георгиев.

2013_ec_02Европейското първенство ще остане в историята с едно много добро представяне на българските състезатели. Черешката на тортата безспорно е медалът, който Спасиян Спасов спечели на 10-та топка. След като изоставаше от Clemens Schober с 0:4, Спасов направи обратът на турнира за 7:5. Нямаше да постигна тази победа без помощта на Людмил Георгиев. Неговите съвети ми помогнаха да се мобилизирам и да пречупя съперника си в точния момент – сподели Спасов след мача. Безспорният принос на Георгиев за цялостното представяне на българския отбор е оценено не само от нашите състезатели, а и от треньорите на Полша, Русия и Австрия. За следващото Европейско ще подготвим специална стратегия срещу тактиката на вашия треньор сподели наставникът на Полша на Иван Каменарски с който са в добри приятелски отношения. Това стана след като Антон Златев разгроми на 8-ма топка настоящият Европейски шампион по стрейт Sebastian Batkowski. Мартин Тодоров също показа брилянтна игра и имаше шанс за медал. Той записа в актива си победа над вице европейския шампион Berk Mehmetcik. Първенството ще остане с незабравими емоции за нашите състезатели не само с победите и загубите. След приключване на мачовете за деня, целият отбор се събираше в спа центъра на пет звездния хотел, където релаксираше за предстоящите срещи.

Въпреки, че това е най-големият успех за България постиган на Европейско първенство за юноши, резултатът не е изненада. Подемът на билярда в България е осезаем. Това е трети медал за тази година след успеха на Кристина Златева и Мария Левова на Европейското за жени в Порторож, което показва че Българска Билярд Федерация е на правилния път.

Участието на Националния отбор беше съфинансирано от спортни клубове и родители, за което ББФ изказва своите благодарности.

Микроинтелект ООД – Официален спонсор на юношеския национален отбор.